Solární kruhy Cornisun - bezpečí ve Vašem bazénu

Už se Vám někdy stalo, že spadlo Vaše malé dítě nebo zvíře do bazénu?

Pokud je volná hladina, většinou se nějak vyškrábou nahoru (alespoň zvířata). Děti většinou spadnou do bazénu bez jakéhokoliv upozornění a pokud je na hladině jednodílná bublinková plachta, voda ani nešplouchne a plachta je spolehlivě zakryje. Pokud je plachta neprůhledná (modrá, černá), není dítě pod ní ani vidět.
Jelikož dítě většinou nedosáhne nohama na dno aby plachtu zvedlo hlavou, z vody se prostě nedostane a plachta ho drží pod ní. Solární bublinková plachta je sice lehká, ale při položení na hladinu se k ní "přisaje" a je dost obtížné jí hlavou zvednout a to i pro dospělou osobu, pokud nedosáhne na dno. 

Bezpečné řešení pro malé i velké bazény - solární kruhy Cornisun

Solární kruhy sice pokrývají celou hladinu bazénu, pokud tam ale někdo spadne, rozjedou se po hladině a nechají volný prostor pro plavání. Jsou tudíž vhodné tam, kde běhají po zahradě malé děti nebo zvířata. Plní tak funkci ohřívací (slunce svítí skrz ně až na dno a rychle a účinně ohřívá vodu), omezují ochlazování vody (voda se tolik neodpařuje) a zároveň bezpečnostní.

Solární kruhy pro velké hranaté bazény

Pro velké bazény doporučujeme solární kruhy o průměru 150 a 200 cm. Z bazénu se lehce odstraňují (zvládne to i dítě) a znovu se na hladině lehce rozloží. Kruhy se mohou i překrývat. Zároveň nevadí, že jsou mezi nimi mezery. Pro dostatečný ohřev vody i zamezení jejímu ochlazování stačí, pokud je zakryto alespoň 80 - 90%  hladiny.

Obrázek dole - rozmístění kruhů o průměru 150 cm na bazénu 3 x 6 m.
Stejné rozložení je i u bazénu 4 x 8 m a kruhů o průměru 200 cm.

Kruhy se také dobře skladují. Po odstranění z hladiny se složí na čtvrtiny a uloží nejlépe do stínu. Nenechávejte je na přímém slunci, pokud neleží na hladině.

Solární kruhy na kruhové bazény

Na bazény o průměru 250 cm a 300 cm dodáváme jednodílné, svařené kruhy.
Na bazény o průměru 360 cm, 380 cm a 400 cm doporučujeme a dodáváme kruhy půlené. Je to z důvodu lepší manipulace viz. recenze solární plachty Cornisun. Pokud ovšem chcete kruhy v jednom kuse, svaříme Vám je zdarma.

Solární plachta Cornisun kruh bazén 360 cm logo

Kruhy o průměru 430 cm až 600 cm dodáváme ve třech částech (prostřední pruh a dva boční půlkruhy). Zase je to kvůli jednodušší manipulaci, kdy jednodílnou plachtu musí sundavat dvě osoby, zatímco jednotlivé části plachty sundá a sroluje jednoduše jedna osoba. Na obrázku dole je vidět rozdělení solární plachty na kruhových bazénech.

Rozmisteni solarni plachty cornisun na bazenu

Solární kruhy na bazény na míru

Solární kruhy vyrábíme samozřejmě také na míru, přesně podle rozměru Vašeho bazénu nebo vířivky.
Potřebujete kruh o průměru 158 cm nebo 436 cm?
Chcete rozmístit solární kruhy na Váš velký obdélníkový bazén? Zavolejte nám, rádi poradíme!

Pozor - před objednáním solární plachty vždy raději změřte průměr hladiny bazénu. Někteří výrobci bazénů, zejména samonosných s nafukovacím límcem, uvádějí větší rozměry bazénu, než má potom samotná hladina.

Pro návrh nejvýhodnějšího pokrytí hladiny Vašeho bazénu volejte tel.: 774 376 464 nebo pište na info@cornisun.cz