Vířivka a spotřeba energie na ohřev vody.

Koupili jste si vířivku a rádi byste věděli, jaké budou náklady na ohřev vody?

solarni plachta na virivku 1,5 mOhřev vody je vždy náročný na spotřebu energie. Pokud k němu ale využijete slunce, můžete si tyto náklady hodně snížit. Jak?

Většina běžných vířivek má příkon ohřevu 2000 W, ty větší mohou mít až 5000 W. To znamená, že za každou hodinu ohřevu, spotřebuje 2 - 5 kW elektrické energie.
Za 8 hodin ohřevu, který je běžně potřebný pro zahřátí vody z 20°C na teplotu 37 - 39 °C, zaplatíte při běžném tarifu 5 Kč za kW, to je 80 - 200 Kč denně!

Pokud se víříte v létě každý den, může to být za 3 měsíce 7200 až 18000 Kč.

Čím je počáteční teplota vody nižší, zejména v chladnějších dnech nebo v zimě, tím je ohřev vody na provozní teplotu delší a dražší.

A další, velmi důležitá věc. Pokud nemáte zakrytou hladinu, voda se velmi rychle ochlazuje. Víte to sami u čaje, když ho necháte 15 minut stát.

vířívka solarni plachta cornisunCCHCETE UŠETŘIT? Ohřejte vodu ve vířivce zdarma a bez nutnosti spotřeby elektřiny.
Zakryjte hladinu vířivky průhlednou solární plachtou CorniSun.

Solární plachta Cornisun na hladině vody plní tři funkce:

První funkce - je transparentní a proto skrz ní slunce svítí až na dno vířivky a účinně a rychle ohřívá vodu. Voda tak v létě díky ohřevu sluncem dosahuje 30 - 33 °C a vy ji nemusíte tolik dohřívat.

Druhá funkce - voda se ochlazuje odpařováním až ze 70%. Když zakryjete hladinu průhlednou solární plachtou, nebude se tolik ochlazovat, vydrží déle teplá a nemusíte ji tolik dohřívat. Když budete vířivku používat několikrát během dne, zakrývejte ji, v době kdy nejste ve vodě, solární plachtou. Hodit ji na hladinu je otázka dvou vteřin. Voda zůstane teplá a nemusíte ji tolik dohřívat.

Nevěříte? Termoska má vakuově izolované stěny. Čaj v ní díky tomu vydrží teplý celý den. Pokud ji ale necháte otevřenou, během pár minut je čaj studený. Jak je to možné? Voda se začala odpařovat a tím výrazně ochlazovat. I když jsou stěny i dno vakuované.

Třetí funkce - spolu s vodou se odpařuje také chlor a prostředky pro údržbu vody. Zakrytím hladiny solární plachtou omezíte jejich odpar a snížíte nutnost jejich doplňování.

Zjistit cenu, případně objednat solární plachtu na vířivku můžete zde >>>

Pokud nenajdete rozměr hladiny Vaší vířivky, uděláme Vám plachtu na míru!
Volejte tel.: 774 376 474

SOLÁRNÍ PLACHTA CORNISUN - VLASTNOSTI A JEJÍ VÝHODYVířivka spotřeba energie solární plachta Cornisun

• vyrábí se v ČR, na jediné lince v Evropě, která vyrábí vícevrstvé, bublinkové plachty s nylonem, zabraňující úniku vzduchu z bublinek
• je průhledná transparentní, propouští sluneční záření až na dno bazénu a tím se ohřívá celý bazén najednou o 2 - 4 °C za den
neprůhledné, modré nebo černé bublinkové fólie ohřívají pouze vrstvu vody, která je s nimi v přímém kontaktu (viz obrázek vpravo)
• je vyztužená nylonem, nylon zvyšuje její pevnost a trvanlivost
• má UV ochranu na 24 měsíců (neztratí své vlastnosti minimálně 4 roky) 
běžné modré bublinkové fólie na bazény UV ochranu nemají, proto křehnou a praskají
• průměr jednotlivých bublinek je 10 mm, plachta dokonale přilne k hladině a neodvane ji vítr 
• celková síla stěn plachty je 200 μm (mikronů), vyztužení nylonem však zvyšuje její pevnost a odolnost proti poškození 

 Více o solární plachtě CorniSun s nylonem najdete zde >>

Solarni ohrev bazenu CorniSun solarni plachty srovnani

Princip ohřevu bazénu a vířivky pomocí solární plachty Cornisun

U bazénů a vířivek je solární plachta CorniSun využívána pro pasívní (bez spotřeby energie) solární ohřev vody. Prostupem slunečního záření skrz plachtu se voda ohřívá až ke dnu. Použitím solární plachty CorniSun tak vytvoříte solární panel přímo z Vašeho bazénu. 

U zastřešených bazénů je solární plachta CorniSun využívána jako významný spořič energie při ohřevu vody. Díky snížení odpařování spoří také vodu a chemické prostředky na její úpravu. Víte, že se z bazénu o rozměru 6x3 m denně odpaří minimálně 80 litrů vody? Zároveň plachta snižuje náklady na klimatizaci a odvětrávání okolních prostor bazénu.

VÝHODY POUŽITÍ SOLÁRNÍ PLACHTY CORNISUN:

- účinný solární ohřev vody venkovních bazénů a vířivek během dne
- zabraňuje tepelným ztrátám během noci
- redukuje odpařování vody a chemických prostředků použitých k údržbě vody
- jednoduchá manipulace jednou osobou
- odolné proti soli i chloru
- použitý materiál s nylonem zaručuje dlouhou životnost

VÍCE INFORMACÍ O SOLÁRNÍ PLACHTĚ CORNISUN ZÍSKÁTE ZDE >>>

nebo zavolejte: 774 376 464