Solární ohřev vody pro zastřešené bazény - náš patentovaný vynález

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSunPatentovaný solární ohřev CorniSun pro zastřešené bazény, s nízkými pořizovacími i provozními náklady.

Už jste někdy vešli do chladné sprchy a začali se sprchovat teplou vodou? Co se stalo s okolním vzduchem? Ohřál se. Obrácený proces využUložitívá patentovaný solární ohřev vody v bazénu CorniSun. Patent č. 2009-21416

Pokud máte zastřešený bazén s posuvným zastřešením, pak víte, že v letních dnech pod ním dosahuje teplota vzduchu až 80°C. Abyste se mohli koupat, zastřešení odsunete a vypustíte horký vzduch. Někdo má dokonce z tohoto důvodu zastřešení odtažené celý den a zasouvá ho pouze na noc! Solární ohřev vody pro zastřešené bazény CorniSun využívá tento horký vzduch k ohřevu vody.

JAK FUNGUJE SOLÁRNÍ OHŘEV VODY PRO ZASTŘEŠENÉ BAZÉNY?

Voda z bazénu je čerpadlem tlačena do potrubí (u pevných, neposuvných zastřešení) nebo do hadice (u posuvných zastřešení). Potrubí i hadice je vyvedena nad prostředkem bazénu po celé jeho délce, po vnitřní straně zastřešení. Potrubí i hadice jsou nad bazénem děrované. Voda je z nich rozstřikována do horkého vzduchu a padá zpátky do bazénu. Pádem skrz horký vzduch se voda ohřívá. Zároveň se vzduch pod zastřešením ochlazuje na příjemných 40°C. Při běhu ohřevu celý den, se voda v bazénu ohřívá až o 3°C za den.

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSun nakres
Boční pohled na zastřešení

REGULACE A OVLÁDÁNÍ SOLÁRNÍHO OHŘEVU VODY V BAZÉNU.

Aby byl využit horký vzduch pod zastřešením co nejlépe a zároveň nedocházelo při běhu čerpadla při nižší teplotě vzduchu k ochlazování vody, je k čerpadlu napojeno čidlo, snímající teplotu vzduchu pod zastřešením. Čidlo spíná čerpadlo při dosažení teploty vzduchu 45°C a vypíná ho po snížení teploty vzduchu na 35°C. Pokud zajde slunce a teplota pod zastřešením se sníží na nastavenou teplotu, ohřev se vypne. Pokud slunce znovu zahřeje vzduch, čerpadlo se znovu spustí. Vše probíhá automaticky. Pokud se budete chtít koupat, vypnete čerpadlo přímo vypínačem.

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSun nakres celni pohled
Čelní pohled na zastřešení

NÁKLADY NA OHŘEV VODY PŘI VYUŽITÍ OHŘEVU CORNISUN?

Solární ohřev CorniSun již v našem bazénu funguje 5 sezón. Teplota vody je udržována od května do září mezi 27°C až 31°C (měřeno u dna), bez využití jakéhokoliv dalšího ohřevu (tepelné čerpadlo, solární panely). Náklady na běh čerpadla jsou do 2000 Kč / sezónu. Pořizovací náklady se pohybují od 12.000 Kč  (bazén o délce 6 m) bez montáže a dopravy.

JAK ZABRÁNIT OCHLAZOVÁNÍ VODY V BAZÉNU?

Před patentováním solárního ohřevu vody v zastřešeném bazénu jsme měřili jeho účinnost. Při tom jsme zjistili, že ačkoliv voda byla večer vyhřátá na 28°C, ráno měla pouze 25°C (měřeno samozřejmě u dna). K rychlému ochlazování vody totiž dochází i pod zastřešením. Je to způsobeno odpařováním vody, kterému zastřešení nezabrání. 
Po použití solární plachty CorniSun, položené na hladinu, došlo k omezení odpařování a k ochlazení vody pouze o 0,5 °C za noc. Tím se významně snižuje nutnost dohřívání vody po noci nebo po několika zatažených dnech.

Máte zájem o další informace, týkající se solárního ohřevu vody v zastřešených bazénech?
Volejte na tel.: 774 37 64 64 nebo pište na malek@cornisun.cz

Přečtěte si také:
7 mýtů o solární plachtě a solárním ohřevu bazénů >>>

Recenze solární plachty Cornisun >>>

Rozměry a ceny solární plachty Cornisun >>>