Ochlazuje se vám voda v bazénu? Zabraňte tomu a navíc ji levně ohřejte.

Přišla svatá Anna, začala chladna z rána a rychle se Vám ochlazuje voda v bazénu? 

Jak tomu zabránit, ohřát levně vodu pomocí slunce a ještě si užít po zbytek léta teplý bazén?

Malý příklad : termoska má vakuově izolované stěny. Čaj v ní díky tomu vydrží teplý celý den. Pokud ji ale necháte otevřenou, během pár minut je čaj studený. Jak je to možné?
Voda se začala odpařovat a tím výrazně ochlazovat. I když jsou stěny a dno vakuované.

Takže!
Pokud nemáte zakrytou hladinu (je jedno jestli na vířivce nebo v bazénu), voda se velmi rychle ochlazuje (o 4 - 5 C za noc!, vířivka ještě víc). A můžete mít kolem bazénu i pod ním, třeba půl metru polystyrenu. A to platí i pro zastřešené bazény.

Když těch 5 °C budete chtít dohřát zpátky, bude to tepelnému čerpadlu o příkonu 3 kW ( běžné čerpadlo pro bazén kruh 460 cm, nebo 3 x 5 m), trvat minimálně dva dny, což vás bude stát zhruba: 3 kW x 40 hodin x 5 Kč = 600 Kč. Za měsíc to je 9.000 Kč.

Chcete mít teplou vodu v bazénu i po chladné noci? Zakryjte hladinu vířivky a bazénu průhlednou solární plachtou CorniSun.

solární plachta Cornisun 3 x 7 m

Solární plachta Cornisun na hladině vody bude plnit tři funkce:

První funkce - je transparentní a proto skrz ní slunce svítí až na dno vířivky i bazénu a účinně a rychle ohřívá vodu. Voda tak v létě, díky ohřevu sluncem, dosahuje 30 - 33 °C a vy ji nemusíte tolik dohřívat = úspora.

Druhá funkce - voda se ochlazuje odpařováním až ze 70%. Když zakryjete hladinu průhlednou solární plachtou, nebude se tolik ochlazovat, vydrží déle teplá a nemusíte ji tolik dohřívat. Když budete vířivku používat několikrát během dne, zakrývejte ji, v době kdy nejste ve vodě, solární plachtou. Hodit ji na hladinu je otázka dvou vteřin. Voda zůstane teplá a nemusíte ji tolik dohřívat = úspora.

Třetí funkce - spolu s vodou se odpařuje také chlor a prostředky pro údržbu vody. Zakrytím hladiny solární plachtou, omezíte jejich odpar a snížíte nutnost doplňování chemie = úspora.

Zjistit cenu, případně objednat solární plachtu můžete zde >>>

SOLÁRNÍ PLACHTA CORNISUN - VLASTNOSTI A JEJÍ VÝHODYVířivka spotřeba energie solární plachta Cornisun

• vyrábí se v ČR, na jediné lince v Evropě, která vyrábí vícevrstvé, bublinkové plachty s nylonem, zabraňující úniku vzduchu z bublinek
• je průhledná transparentní, propouští sluneční záření až na dno bazénu a tím se ohřívá celý bazén najednou o 2 - 4 °C za den
neprůhledné, modré nebo černé bublinkové fólie ohřívají pouze vrstvu vody, která je s nimi v přímém kontaktu (viz obrázek vpravo)
• je vyztužená nylonem, nylon zvyšuje její pevnost a trvanlivost
• má UV ochranu na 24 měsíců (neztratí své vlastnosti minimálně 4 roky)
běžné modré bublinkové fólie na bazény UV ochranu nemají, proto křehnou a praskají
• průměr jednotlivých bublinek je 10 mm, plachta dokonale přilne k hladině a neodvane ji vítr
• celková síla stěn plachty je 200 μm (mikronů), vyztužení nylonem však zvyšuje její pevnost a odolnost proti poškození.

 Více o solární plachtě CorniSun s nylonem najdete zde >>

Solarni ohrev bazenu CorniSun solarni plachty srovnaniPrincip ohřevu bazénu a vířivky pomocí solární plachty Cornisun

U bazénů a vířivek je solární plachta CorniSun využívána pro pasívní (bez spotřeby energie) solární ohřev vody. Prostupem slunečního záření skrz plachtu se voda ohřívá až ke dnu.Použitím solární plachty CorniSun tak vytvoříte solární panel přímo z Vašeho bazénu.

U zastřešených bazénů je solární plachta CorniSun využívána jako významný spořič energie při ohřevu vody. Díky snížení odpařování spoří také vodu a chemické prostředky na její úpravu. Víte, že se z bazénu o rozměru 6x3 m denně odpaří minimálně 80 litrů vody? Zároveň plachta snižuje náklady na klimatizaci a odvětrávání okolních prostor bazénu.

VÝHODY POUŽITÍ SOLÁRNÍ PLACHTY CORNISUN:

- účinný solární ohřev vody venkovních bazénů a vířivek během dne
- zabraňuje tepelným ztrátám během noci
- redukuje odpařování vody a chemických prostředků použitých k údržbě vody
- jednoduchá manipulace jednou osobou
- odolné proti soli i chloru
- použitý materiál s nylonem zaručuje dlouhou životnost

VÍCE INFORMACÍ O SOLÁRNÍ PLACHTĚ CORNISUN ZÍSKÁTE ZDE >>>

nebo zavolejte: 774 376 464