Novinky a články o solární plachtě Cornisun, Strana 2

Solární ohřev vody pro zastřešené bazény - náš patentovaný vynález

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSunPatentovaný solární ohřev CorniSun pro zastřešené bazény, s nízkými pořizovacími i provozními náklady.

Už jste někdy vešli do chladné sprchy a začali se sprchovat teplou vodou? Co se stalo s okolním vzduchem? Ohřál se. Obrácený proces využUložitívá patentovaný solární ohřev vody v bazénu CorniSun. Patent č. 2009-21416

Pokud máte zastřešený bazén s posuvným zastřešením, pak víte, že v letních dnech pod ním dosahuje teplota vzduchu až 80°C. Abyste se mohli koupat, zastřešení odsunete a vypustíte horký vzduch. Někdo má dokonce z tohoto důvodu zastřešení odtažené celý den a zasouvá ho pouze na noc! Solární ohřev vody pro zastřešené bazény CorniSun využívá tento horký vzduch k ohřevu vody.

JAK FUNGUJE SOLÁRNÍ OHŘEV VODY PRO ZASTŘEŠENÉ BAZÉNY?

Voda z bazénu je čerpadlem tlačena do potrubí (u pevných, neposuvných zastřešení) nebo do hadice (u posuvných zastřešení). Potrubí i hadice je vyvedena nad prostředkem bazénu po celé jeho délce, po vnitřní straně zastřešení. Potrubí i hadice jsou nad bazénem děrované. Voda je z nich rozstřikována do horkého vzduchu a padá zpátky do bazénu. Pádem skrz horký vzduch se voda ohřívá. Zároveň se vzduch pod zastřešením ochlazuje na příjemných 40°C. Při běhu ohřevu celý den, se voda v bazénu ohřívá až o 3°C za den.

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSun nakres
Boční pohled na zastřešení

REGULACE A OVLÁDÁNÍ SOLÁRNÍHO OHŘEVU VODY V BAZÉNU.

Aby byl využit horký vzduch pod zastřešením co nejlépe a zároveň nedocházelo při běhu čerpadla při nižší teplotě vzduchu k ochlazování vody, je k čerpadlu napojeno čidlo, snímající teplotu vzduchu pod zastřešením. Čidlo spíná čerpadlo při dosažení teploty vzduchu 45°C a vypíná ho po snížení teploty vzduchu na 35°C. Pokud zajde slunce a teplota pod zastřešením se sníží na nastavenou teplotu, ohřev se vypne. Pokud slunce znovu zahřeje vzduch, čerpadlo se znovu spustí. Vše probíhá automaticky. Pokud se budete chtít koupat, vypnete čerpadlo přímo vypínačem.

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSun nakres celni pohled
Čelní pohled na zastřešení

NÁKLADY NA OHŘEV VODY PŘI VYUŽITÍ OHŘEVU CORNISUN?

Solární ohřev CorniSun již v našem bazénu funguje 5 sezón. Teplota vody je udržována od května do září mezi 27°C až 31°C (měřeno u dna), bez využití jakéhokoliv dalšího ohřevu (tepelné čerpadlo, solární panely). Náklady na běh čerpadla jsou do 2000 Kč / sezónu. Pořizovací náklady se pohybují od 12.000 Kč  (bazén o délce 6 m) bez montáže a dopravy.

JAK ZABRÁNIT OCHLAZOVÁNÍ VODY V BAZÉNU?

Před patentováním solárního ohřevu vody v zastřešeném bazénu jsme měřili jeho účinnost. Při tom jsme zjistili, že ačkoliv voda byla večer vyhřátá na 28°C, ráno měla pouze 25°C (měřeno samozřejmě u dna). K rychlému ochlazování vody totiž dochází i pod zastřešením. Je to způsobeno odpařováním vody, kterému zastřešení nezabrání. 
Po použití solární plachty CorniSun, položené na hladinu, došlo k omezení odpařování a k ochlazení vody pouze o 0,5 °C za noc. Tím se významně snižuje nutnost dohřívání vody po noci nebo po několika zatažených dnech.

Máte zájem o další informace, týkající se solárního ohřevu vody v zastřešených bazénech?
Volejte na tel.: 774 37 64 64 nebo pište na malek@cornisun.cz

Přečtěte si také:
7 mýtů o solární plachtě a solárním ohřevu bazénů >>>

Recenze solární plachty Cornisun >>>

Rozměry a ceny solární plachty Cornisun >>>


Průtokové těleso CorniStone pro úpravu tvrdé vody v bazénu

Průtokové těleso CorniStone je určeno pro úpravu tvrdé vody v domácnostech, bazénech a průmyslových provozech.
Úprava tvrdé vody CorniStone vodovodní baterie a sprcha

Za několik měsíců používání tvrdé vody v bazénu, dochází k zanesení vodovodních trubek, filtrů, solinátorů, sprchovacích hlavic, stěn sprch, toalet WC, splachovačů a dalšího příslušenství.
Obalení topných spirál průtokových ohřívačů vody nepropustnou vrstvou kamene zvyšuje spotřebu energie na ohřev vody a postupně vede k jejich totální nefunkčnosti. 

Kolik peněz a práce Vás stojí odstraňování kamene, drhnutí sprch, toalet, čištění solinátorů a zejména samotných bazénů?
Kolik Vás již stála výměna nefunkčních splachovadel, pákových baterií, nákup odstraňovačů vodního kamene?

Jsou to tisíce, desetitisíce a např. u městských bazénů statisíce Kč?

TO VŠE VYŘEŠÍ PRŮTOKOVÉ TĚLESO CORNISTONE.

Průtokové těleso CorniStone vodu nezměkčuje! - do vody nic nepřidává ani z ní nic neodstraňuje.
Vodu ani nefiltruje, zachovává v ní všechny zdraví prospěšné látky (minerály) a zároveň vylepšuje její vlastnosti.


Účinně zabraňuje tvorbě usazenin vodního kamene v potrubí studené a teplé vody, na topných tělesech bojlerů, vodovodních bateriích, sprchových hlavicích a dalších spotřebičích.

Průtokové těleso CorniStone je vhodné pro nové potrubní rozvody jako prevence usazování vodního kamene, ale i pro starší rozvody, odkud postupně odstraňuje stávající usazeniny. Po instalaci tak nemusíte odstraňovat nánosy starého vodního kamene, postupně se odstraní sám a odteče!

CorniStone průtokové těleso se instaluje do přívodního potrubí domácností nebo provozu, případně znovu do přívodního potrubí do bazénu.

Jsou v něm umístěny, tzv. na střídačku, jednotlivé děrované turbínky ze dvou různých elektricky vodivých materiálů. Ty vytváří vířivé proudění vody, čímž způsobují změnu krystalické mřížky obsažených minerálů.
Výsledkem je, že minerály v upravené vodě ztrácejí schopnost vytvářet trvalé tvrdé nánosy a nezachytávají se ve vodovodním potrubí a jeho součástech.

Tvrdé vodní minerály se mění na měkké částice, neusazují se a jsou odplavovány spolu s vodou.

Průtokové těleso CorniStone na úpravu tvrdé vody

Těleso CorniStone je vyrobené z nerezu a splňuje všechna kritéria pro pitnou vodu.

DRUHY PRŮTOKOVÝCH TĚLES

CorniStone

Těleso je určeno pro úpravu studené i teplé vody z vodovodního řadu pitné vody a speciální ochranu kotlů, bojlerů a průtokových ohřívačů, myček, praček a dalších spotřebičů pro domácnost, ve kterých dochází k ohřevu vody.

CorniStone Silver

Těleso je určeno pro úpravu pitné vody ze studny a řadu užitkové vody. Díky postříbřeným elektrodám má, kromě redukce vodního kamene, také antibakteriální účinek. Aktivním stříbrem pokryté elektrody snižují v proudící vodě výskyt bakterií, protože kontaktem se stříbrem se zabíjejí.
Zbavuje také vodu případných pachů a zlepšuje její chuť.

Těleso se využívá na úpravu vody s tvrdostí od 50 do 2000 ppm.
ppm (mg/l) - parts per milion (jedna miliontina v každém milionu částeček vody, je počet částeček tuhých látek).
Jde o běžnou vodu s tvrdostí 8-30 °DH (německých stupňů) - do 8° je měkká, 20° a více je velmi tvrdá.

Stupnice tvrdosti vody (množství rozpuštěných tuhých látek)

0 – 50 ppm                 - nejvyšší kvalita vody (nejměkčí voda - dešťová)
51 – 100 ppm            - vysoká kvalita vody (tzv. kojenecká voda)
101 – 300 ppm          - standardní kvalita vody
301 – 600 ppm          - zhoršená kvalita vody (zvýšený obsah vodního kamene)
601 – 999 ppm          - nekvalitní voda (nevhodná pro konzumaci, pouze po převaření)
1000 a více                - zdravotně závadná voda (pouze jako užitková)

MĚŘENÍ TVRDOSTI VODY V RŮZNÝCH MÍSTECH ELEKTRONICKÝM TESTEREM LOHAND

CorniStone pracuje účinně a spolehlivě po dobu více než 20 let a to:

- bez vnějšího zdroje elektrické energie
- bez obsluhy a provozních nákladů (údržba, servis)
- bez chemie (soli) a magnetů (elektromagnetů)

VYUŽITÍ A ÚSPORY (kde všude je možno těleso využít)

Domácnosti, vnitřní i venkovní bazény, hotelové vířivé vany, veřejné budovy, restaurace, hotely, výrobní a zpracovatelské závody, výměníkové stanice tepla, a chladicí zařízeni.
Zlepšeným prostupem tepla při ohřevu, dochází k velkým úsporám energií na ohřev vody a zároveň se snižuje nutnost údržby, oprav a servisu jednotlivých částí vodovodního oběhu a jeho součástí.

Není nutné používání změkčovačů vody do pračky, myčky atd.. Není nutno používat filtry s aktivním uhlím pro úpravu vody.

Při koupeli nebo sprchování může dojít k horšímu omývání šamponu nebo mýdla, protože v upravené vodě se mýdlo hůře sráží (můžete znát při mytí na horách, kde je měkká voda).

VAROVÁNÍ ZEJMÉNA ŽEN! Vlasy umyté v upravené vodě budou hebké, poddajné a lesklé.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE průtokových těles Cornistone

Průměr tělesa je 5 cm, délka 25 cm. Celkový nutný prostor pro osazení do potrubí je 45 cm.

Cornistone technické údaje

Pro návrhy řešení, měření tvrdosti vody a další technické dotazy, volejte:

Cornis, s.r.o., Ing. Jaroslav Málek: +420 774 376 464

Naviják solární plachty na bazén přenosný

Novinka v naší nabídce - přenosný naviják solární plachty na bazén.

Solární bublinkovou plachtu CorniSun dodáváme v metráži o šířce 200 cm a 150 cm. Pokud máte bazén o délce 6 nebo 8 metrů, a necháte plachtu v pruzích, nesvařenou, manipulace a srolování plachty je i bez navijáku jednoduché.

Bublinkovou plachtu ale také dodáváme na vnitřní i venkovní bazény o délce 25 m a více (aquacentra, hotely, městské bazény), kde je srolování plachty bez navijáku již dost obtížné. Hotely mají většinou požadavek, aby obsluhu navijáku zvládla jedna osoba, někdy i žena a byla možnost odnést jak navinutou plachtu, tak naviják mimo prostor bazénu.

Vyvinuli jsme proto jednoduchý, přenosný naviják solární plachty Cornisun, který srolování značně usnadňuje. Je celý z plastu, takže je lehký, ale zároveň pevný.

Viz video "Jak jednoduše zakrýt velký bazén solární plachtou Cornisun." (1 min.)
Video je bez průvodního slova - zapněte si titulky na obrazovce vpravo dole.


Naviják solární plachty Cornisun, pro velké bazény o rozměrech až 20 x 50 m.

Naviják solární plachty Cornisun přenosný

Tyč na navijáku, na kterou se solární plachta naroluje, se otáčí na kolečkách s kuličkovými ložisky. Je na nich volně položena, takže se i s plachtou může odnést mimo prostory bazénu. Srolovaná plachta nepřekáží u bazénu a může se skladovat i nastojato. 

Solarni plachta CorniSun navijak navijeci tyc

Manipulace a uskladnění navijáku solární plachty

Naviják solární plachty CorniSun se nepřipevňuje napevno k zemi, takže ho po srolování jednotlivých pruhů bublinkové plachty můžete odnést mimo prostor bazénu. Zejména majitelé hotelových bazénů a aquacenter oceňují tuto vlastnost, protože naviják u bazénu nepřekáží, nehyzdí jeho okolí a nemůže také dojít k případnému zranění koupajících se osob.

Solarni plachta cornisun hotel port navijak bez plachty

Naviják solární plachty Cornisun. Navíjecí tyč s plachtou je položena volně na kolečkách, není pevně spojena s navijákem. Může se tak rozvinout několik plachet s využitím jediného navijáku.

Navijak solarni plachty cornisun navíjení

Navíjení solární plachty Cornisun na přenosný naviják je jednoduché.

Navíjení solární plachty cornisun na naviják hotel Priessnitz

Navíjení zvládne i žena. Není na to potřeba druhá osoba - hotel Priessnitz lázně Jeseník.

solární plachta cornisun bazén hotel Priessnitz 700_1

Navinuté plachty se uloží nejlépe nastojato, aby z nich vytekla voda. Přenosný naviják je možno také postavit. Nic tak nezabírá místo a nepřekáží u bazénu.

solární plachta cornisun na bazénu hotel Priessnitz

Zakrytí bazénu hotelu Priessnitz lázně Jeseník. Jednotlivé pruhy plachty se jednoduše nasunou na bazén. Navíjecí tyče se sundají z navijáku a položí u bazénu. Takto může jedna osoba zakrýt plachtou i velké bazény.

Jaké úspory můžete mít při ohřevu vnitřního bazénu?
Např., úspora nákladů na ohřev bazénu v hotelu S.E.N. při využití plachty Cornisun, činí 360 000 Kč / rok!!!

Více informací o možných úsporách nákladů na ohřev bazénů najdete zde >>>

Rozměry přenosného navijáku solární plachty CorniSun:
Délka: 245 cm
Šířka : 63 cm
Výška: 60 cm
Délka rolovací tyče: 240 cm
Na přání je možno naviják upravit podle potřeby a volného místa kolem bazénu (délka, výška, šířka). Pro navíjení plachty o šíři 150 cm, je možno zkrátit délku navijáku a navíjecí tyče.

Kde již využívají solární plachtu CorniSun na zakrytí vnitřního bazénu? 
Reference můžete získat např.:

hotel Juliš**** Praha, hotel S.E.N.**** Senohraby, hotel Port**** Máchovo jezero, Lázně Priessnitz Jeseník

Zajímají Vás možné úspory při ohřevu Vašeho bazénu?
Pro jejich výpočet nás kontaktujte na tel: 774 376 464 nebo e-mailem: info@cornisun.cz

Solární plachta Cornisun na bazén Tampa AKCE SLEVA

OHŘEJTE SI BAZÉN TAMPA NEBO BESTWAY ZDARMA! VYUŽIJTE AKCI NA SOLÁRNÍ PLACHTU CORNISUN!

Máte nadzemní nafukovací bazény Tampa Marimex a trápí Vás studená voda? Využijte naší nabídku a ohřejte si bazén zdarma!

SOLÁRNÍ PLACHTA CORNISUN - ohřeje nafukovací bazény Tampa bez spotřeby elektřiny a bez nutnosti kontroly a údržby. Váš bazén bude mít teplotu vody 26° - 30°C po celé léto.

PRINCIP OHŘEVU BAZÉNU PRŮHLEDNOU SOLÁRNÍ PLACHTOU CORNISUN

Po pokrytí hladiny průhlednou transparentní solární plachtou CorniSun, prochází sluneční záření skrz plachtu až ke dnu a ohřívá ji. Zároveň solární plachta brání odpařování vody a tím jejímu ochlazování (70% tepla se ztrácí odpařováním vody). Vzestup teploty vody je tak mnohem rychlejší, naopak ochlazování v noci nebo při špatném počasí je výrazně pomalejší.

Pomocí průhledné solární plachty CorniSun vytvoříte solární panel přímé z vašeho bazénu!

VÝHODY TRANSPARENTNÍ PRŮHLEDNÉ SOLÁRNÍ PLACHTY CORNISUN:

- účinný solární ohřev vody v bazénu během dne 
(zvýšení teploty vody o 3 - 5 °C za den - plachta udržuje teplotu v bazénu mezi 25° - 30°C po celé léto)
- zabraňuje tepelným ztrátám během noci 
(běžně se voda za noc ochladí o 3 - 4 °C, při použití plachty pouze o 0,5 - 1°C)
- redukuje odpařování vody a chemických prostředků až o 90%
(z bazénu 8 x 4 m se za den odpaří až 150 litrů vody!)
- je vyztužená nylonem, zvyšuje se tím její pevnost a trvanlivost
- použitý materiál zaručuje dlouhou životnost min. 4 roky
obsahuje přísadu s UV filtrem - omezuje křehnutí a praskání plachty
- jednoduchá manipulace jednou osobou
- odolná proti soli i chloru
- snadné čištění povrchu

Více o solární plachtě CorniSun na bazén najdete na zde >>>

Jakou solární plachtu potřebujete na bazén Tampa?

Nafukovací nadzemní bazén Tampa kulatý ø 2,44 m
1x solární plachta kruh ø 200cm ceník a objednávka zde >>>>

Nafukovací nadzemní bazén Tampa kulatý ø 3,05 m
1x solární plachta kruh ø 250cm ceník a objednávka zde >>>>

Nafukovací nadzemní bazén Tampa kulatý ø 3,66 m
1x solární plachta kruh ø 300cm  ceník a objednávka zde >>>>

Nafukovací nadzemní bazén Tampa ovál 3,05 x 5,49 m
2x solární plachta CorniSun metráž šíře 150 cm o délce 5,5 m  ceník a objednávka zde >>>>

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma


Stránka 2 z 2 - 14 položek celkem