DNES SLEVA NA MODRÉ PLACHTY: - 30% !!!
Ceny + objednávka zde >>

Přeskočit navigaci

+420 774 37 64 64
info@cornisun.cz

Nacházíte se zde: Úvod » Foto

Fotogalerie solární plachty Cornisun

Solární plachta a solární kruhy CorniSun - jejich využití na bazénech.

Solární plachta vyztužená nylonem Cornisun průhledná na venkovní bazén

Soukromý bazén 4 x 9,3 m. Plachta je svařená ze dvou pruhů o šíři 200 cm, protože zákazník používá na srolování naviják. 

Solární plachta Cornisun čirá hotel Port Máchovo jezero

Realizace v roce 2016 - hotel Port Máchovo Jezero. Plachta je svařená do dvou pruhů, každý o šíři 3,7 m a délce 15 m. Jelikož u Máchova jezera většinou fouká silný vítr, jsou přes plachtu po stranách a křížem nataženy tzv. gumicuky. 

 

Solární plachta vyztužená nylonem Cornisun na venkovní bazén - solární plachta Cornisun

Průhledná plachta pouští slunce do vody a ta se ohřívá až ke dnu. Vzestup teploty vody je až o 4°C za den. V noci se voda díky plachtě ochlazuje pouze o 0,5 až 1 °C. 

Solární kruhy CorniSun průhledná solární plachta vyztužená nylonem na bazén Tampa

Pro zjednodušení manipulace jsou solární kruhy CorniSun dělené, což ocení především ženy. Do průměru bazénu 400 cm jsou ze dvou kusů (viz obrázek). U větších bazénů ze tří. Např. kulatý bazén o průměru 600 cm, má střední pruh šíře 200 cm a dva boční půlkruhy. Plachtu tak sundají z bazénu i děti.

 

Solární kruhy Cornisun na hladině zastřešeného bazénu - solární plachta

Solární kruhy CorniSun jsou využívány na větší bazény z důvodu velmi jednoduché manipulace a snadného nasouvání na hladinu. Zde jsou na bazénu 3 x 6 m použity kruhy o průmeru 150 cm.

Solární kruhy CorniSun zastřešený bazén solární plachta CorniSun

Maminky s malými dětmi oceňují bezpečnost solárních kruhů. Při pádu dítěte nebo zvířete do bazénu se kruhy rozprchnou po hladině a dítě se dostane nad hladinu. 

 

Solární plachta Cornisun vyztužená nylonem na venkovním bazénu Tampa

Solární plachta CorniSun je průhledná, transparentní. Slunce ohřívá vodu až ke dnu bazénu a ta vystoupá během několika slunečných dní na 28°C i více. Zároveň se v noci pomaleji ochlazuje.

Solární plachta CorniSun na hladině vnitřního bazénu

Solární plachta CorniSun po položení na hladinu zabraňuje odpařování vody z bazénu a tím významně omezuje její ochlazování. Snižují se tak náklady na ohřev vody a na odvlhčování okolních prostor. Bazén Motýlek - Praha Letňany, pro výuku plavání maminek s dětmi.

 

 Solární kruhy CorniSun dítě v bazénu solární plachta CorniSun

Bezpečnost dětí a zvířat u bazénu. Při pádu dítěte do velkého bazénu, na kterém jsou položené solární kruhy o průměru 150 nebo 200 cm, se jednoduše rozestoupí. Dítě se lehce dostane na hladinu.

Solární kruhy CorniSun se jednoduše složí

Solární kruhy se po odstranění z hladiny složí na čtvrtiny a uloží nejlépe do stínu. Nikdy je nenechávejte na přímém slunci, pokud neleží na hladině bazénu. 

 

 Solární plachta CorniSun na bazén hotelu Sen

Pokrytí bazénu 9 x 19 m solární plachtou CorniSun v hotelu SEN**** Senohraby.
Při položení plachty na hladinu během doby, kdy není bazén v provozu, došlo k úsporám v ohřevu vody v částce vyšší než 300 000 Kč/rok.

Solární plachta CorniSun naviják solární plachty

Navíjení dlouhých pruhů solární plachty šíře 2 m na velkých bazénech usnadňuje naviják. Navinutou plachtu je možno sundat z navijáku a uskladnit mimo prostor bazénu. Naviják je lehký a přenosný. Nepřekáží u bazénu a nehrozí tak úraz koupajících se osob. 
Foto navijáku u bazénu hotelu Port**** Máchovo jezero, kde využívají naši plachtu.

 

Solární plachta CorniSun na bazén hotelu Priessnitz Jeseník

Pokrytí bazénu 7,5 m x 17 m solární plachtou CorniSun v hotelu Priessnitz - lázně JeseníkKromě úspor při ohřevu vody, došlo k vyřešení nedostatečného odvětrávání prostor a vysoké vlhkosti v okolí bazénu a přilehlých prostorách. Voda se během noci díky plachtě neodpařuje (snížení o 90 %) a snižuje se vlhkost vzduchu.

Naviják solární plachty Cornisun

Hotel Priessnitz - lázně Jeseník. Navíjení dlouhých pruhů solární plachty usnadňuje naviják. Obsluhu navijáku, natažení i svinutí plachet, zvládne jedna osoba a to i žena.

 

Naviják solární plachty CorniSun na bazén hotelu Priessnitz Jeseník

Navinutou plachtu Cornisun je možno i s navíjecí tyčí odnést mimo prostor bazénu. Ve vertikální poloze z ní vyteče voda a zabrání se tak případnému rozmnožení plísní. Po opětovném nasunutí plachty na hladinu bazénu, ji ve vodě obsažený chlor dezinfikuje.

Naviják solární plachty Cornisun uložení svinutých plachet a navijáku

Uložení pruhů svinutých plachet a navijáku v hotelu Priessnitz JeseníkNaviják je postaven vedle plachet a nezabírá tak místo u bazénu. Na zakrytí bazénu jsou použity 3 pruhy šíře 200 cm a jeden pruh šíře 150 cm.

Nahoru